Kültürler Elele Projesi

22 Şubat 2018 15:53 KARGENÇ Club 1099

Kültürler Elele Projesi tamamlandı...

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ‘Kültürler Elele’ adlı Erasmus+ Gençlik Değişimi projemiz tamamlandı. Proje kapsamında 09-18 Şubat arası 10 gün süre ile kültürel el sanatlarının tanıtım ve paylaşımını yapıldı.
Bu kapsamda Gazi Metal fabrikası sosyal tesislerinde ülke tanıtımları, Karasu Anadolu Lisesi’nde tek kırma eğitimi ve Azerbaycan el sanatları eğitimi, Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Macaristan ve Litvanya el sanatları eğitimi ve Türk takı tasarımı, Karasu Otel’de Letonya el sanatları eğitimi, Karasu Belediyesi KARGEM’ de Polonya el sanatları eğitimi ve Türk deri işlemeciliği eğitimi verildi. Proje kapsamında ayrıca 17 Şubat Cumartesi günü Hocaoğlu pasajında sergi yapıldı. Projemiz kapsamında Karasu Kaymakamı Sayın Aziz MERCAN, Karasu Belediye Başkanı Sayın Mehmet İspiroğlu, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Çetin TURHAN’ı, ziyaret etme fırsatımız oldu. Bu ziyaretlerde projemiz ve ilçemiz ile ilgili paylaşımlar, misafirlerimizin önerileri gelecek yapılacak çalışmalar için faydalı oldu.
KARGENC KULÜBÜ olarak önümüzdeki günlerde yeni faaliyetlerimizi açıklayacağız. Kargenç gönüllülerini ve Karasu gençlerini oldukça hareketli günler bekliyor.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği

Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.